• Obs! Tänk på att om du lägger ut din epostadress eller telefonnummer i forumet finns risken att de snappas up och används för spambrev och dylikt. För att slippa detta kan du istället be intresserade att kontakta dig via funktionen "Skicka epost till..." som finns i menyn man får få man klickar på ditt namn vid foruminlägget.

lag sökes

Lag sökes i Stockholm

Hej!
Jag är en 17-årig tjej som bor i Stockholm. Jag älskar att träna och har blivit väldigt intresserad av multisport, men har aldrig prövat på det. Jag undrar om det finns ett lag eller om någon vill starta ett.
 
Hallå!

..(nu vet jag inte om det var ett tjejlag du ville starta?) Jag är också intresserad av att prova på multisport. Nu bor jag i Norrköping då, men det ska nog inte vara några problem. Kan ju mejla mig om du är intresserad.
Hallqvist_jonas@hotmail.com
 
Multisport

Hallå där!
Jag sysslar med multisport på ganska hög nivå och vet att du som tjej inte ska behöva leta länge efter ett lag. Kan du springa/cykla/paddla så är det lugnt.
Kolla på marathon.se - forum och sätt in en liten notis där, så ska det ordna sig!
 

Få Utsidans nyhetsbrev

  • Redaktionens lästips
  • Populära trådar
  • Aktuella pristävlingar
  • Direkt i din inkorg

Lästips