Köpa Kängor

Hej
Jag heter Jonas och jag ska köpa kängor och udrar vad man ska välja för några och vilka som är bäst. jag är ute och vandrar och ska använda dom till det och som arbetsskor i viss mån. Tacksam för svar!
 

Lästips

Europas okända pärlor – 10 vandringar bortom turiststråken

Sugen på att packa väskan och vandra utanför Sverige? Då är den här listan för dig!

Stabil sikt för skarpa naturupplevelser – Nikons nya kikare lyfter blicken

STABILIZED S ger stadig bild i varje ögonblick. Skarp optik, låg vikt och lång batteritid gör dig redo att se mer.

Vinn skor och startplatser till Merrell Göteborg Trailrun för två!

Delta i Göteborgs stora trailfest den 6 september! Nu har du chansen att vinna både startplatser och nya MTL ADAPT från Merrell åt dig och en vän.

Prisade prylar: här är vinnarna av Scandinavian Outdoor Award

Bland de vinnande produkterna finns bland annat en slittålig lättviktsryggsäck och en designklassiker i rostfritt stål.
Meindel

Jag kör med ett par Meindel Performance. Relativt höga i Gore tex med läder ytterst. Funkar mycket bra. Stabila men inte tunga. Har vänner som använt Meindel Island Pro och som är mycket nöjda med dem. Den är något lägre. Båda modellerna användes på 504.Kustjäg.komp i Karlskrona 99-00 under hårda påfrestningar med mycket gott resultat.
 

Få Utsidans nyhetsbrev

  • Redaktionens lästips
  • Populära trådar
  • Aktuella pristävlingar
  • Direkt i din inkorg

Lästips