Instruktionsbok vart?

Undrar vart man kan få tag på en bok som har en ungefärlig tittel : Mike and___ 101 telemarktips. Den är laddad med tecknade bilder och väldigt pedagogisk, men vart får man tag på den??
 
Jag beställde den på Akademibokhandeln men det tog en hiskelig tid för dom att få fram den. Kommer inte ihåg exakt men det rörde sig om flera månader.

/Johan
 
Böcker på nätet

När det gäller köp av böcker på nätet vill jag tipsa om http://www.bokfynd.nu/

Vet man vilken bok man ska köpa är det bare å gå in där å söka efter bästa pris. Söker igenom dom flesta "bokförsäljare" på nätet. Denna bok t.ex. går att få för 160 spänn på Adlibris, eller 156 på "Books-A-Million" i USA, medan den hos Amazon (USA) knallar iväg på 169, och hos Bokus går loss på 188:-. Man får även se ungefärligt antal dagars leveranstid, och länk direkt till siten där man kan köpa den.

Ett litet tips inför nästa bok köp!

/Matts
 

Aktuellt

Månadens fråga: Hösten är här – vad lockar mest?

Är hösten en tid för svampplockning runt knuten – eller lockar äventyren? Vi tar pulsen på Friluftssverige hösten 2025.

Upplev Halmstads kust: Vandra Prins Bertils stig

Leden som på 18 kilometer förenar stadspuls, rogivande natur och slående vyer över havet.

”I nivå med luften vid flerfiliga motorvägar”

Ny forskning visar att klätterskornas skosulor släpper ut riskfyllda kemikalier i luften när de nöts. Nu växer trycket på branschen att agera.

På två hjul genom Karelen: Grusvägar, bastur och möten för livet

Två irländska cyklister reser till finska Karelen för att utforska områdets “grå guld” – alla övergivna, slingrande grusvägar.

Få Utsidans nyhetsbrev

  • Redaktionens lästips
  • Populära trådar
  • Aktuella pristävlingar
  • Direkt i din inkorg

Lästips