Den 20/7 var det jag beställde från Cumulus. Leverans den 16/8. 27 dagar mao.
Säker att dom inte syr efter beställning?
Den 20/7 var det jag beställde från Cumulus. Leverans den 16/8. 27 dagar mao.
Om du behöver en längre så varför inte köpa en Panyam 450 istället? Den är visserligen något dyrare och tyngre men har värmekrage och 150 gr mer dun samt passar om man är upp till 190 cm.
Eller om man inte orkar noja sig över osäkra leveranser och kommunikationer så gör man som jag och beställer från AlpKit istället. Bra pris, bra vikt, billig frakt och pålitliga leveranser.
Rekommenderar ni att jag köper en säck från roberts.pl eller cumulus?
skulle vilja ha en säck som jag kan använda sent i augusti uppe i sarek.( kanske tom början av september) Gärna så billig som möjligt. vikten spelar inte så stor roll med 100 gr hit o dit.
Så, vilken ska jag välja ? vet inte mycket om sovsäckar :/
uppdatering : Jag är inte så frusen av mig
Jag ska själv beställa sovsäck från Cumulus i vår och har varit i kontakt med dom angående att få min sovsäck lite specialgjord, och det verkar inte vara något problem alls av de svar jag har fått från Cumulus. Du kan alltså utgå från en av de modeller som de redan har och göra förändringar på den.