Hon gjorde det ... Norge-på-langs

He he

Precis men för att förstå den rynkigheten måste man ju ha varit där. Du vet de flesta kan inte ens läsa kartan.

Medhåller.
Dessutom kommer Pöbeln med konstiga kommentarer, som dem inte fattar någonting om i verkligheten. Det är mycket kommentarer av kalibern "om jag måste skita när jag är ute - hur gör jag "
Annat är det med såna som du och jag, som både vet och har erfarenhet, samt vet att uttala oss.
;-)
 

Aktuellt

På turskidor mellan stugor – ny bok guidar till svenska fjällen

I över 30 år har Oskar Karlin skidat mellan stugor i den svenska fjällvärlden. Nu har han samlat kunskaper, råd och tips i en 400 sidor tjock bok.

Upplev Halmstads kust: Vandra Prins Bertils stig

Leden som på 18 kilometer förenar stadspuls, rogivande natur och slående vyer över havet.

Vinn ”Turskidåkning” av Oskar Karlin!

Med sin nya bok vill Oskar Karlin inspirera fler att upptäcka den svenska fjällvärlden på turskidor. Här har du chansen att vinna boken!

”När isen ligger i skärgården släpper jag allt”

I mitten av november lade sig de första skridskoisarna i Stockholm. Vi har pratat med Pamina Falck, kommunikationsansvarig på SSSK, om säsongstarten.

Få Utsidans nyhetsbrev

  • Redaktionens lästips
  • Populära trådar
  • Aktuella pristävlingar
  • Direkt i din inkorg

Lästips