Göran Kropp död

Min största förebild

Göran Kropp - min största förebild - är död. Det känns så overkligt och så oerhört tragiskt. Han lever vidare i alla våra äventyrshjärtan.

Petra
 
Vad kan man säga... Man blir så ledsen av att
höra det. Så tragiskt. Men man får försöka tänka
på att han var nog lycklig när det skedde.
/Patrik
 

Aktuellt

20 år av diskussioner om torkad mat – och 10 tips!

I år har en av Utsidans populäraste forumtrådar, "Torka mat", varit aktiv i 20 år. Här bjuder vi på tips till dig som vill börja torka egen utemat!

Upplev Halmstads kust: Vandra Prins Bertils stig

Leden som på 18 kilometer förenar stadspuls, rogivande natur och slående vyer över havet.

”I nivå med luften vid flerfiliga motorvägar”

Ny forskning visar att klätterskornas skosulor släpper ut riskfyllda kemikalier i luften när de nöts. Nu växer trycket på branschen att agera.

Månadens fråga: Hösten är här – vad lockar mest?

Är hösten en tid för svampplockning runt knuten – eller lockar äventyren? Vi tar pulsen på Friluftssverige hösten 2025.
Luften gick ur

:(

En otrolig inspirationskälla är borta. Men jag säger som en föregående talare: Vi ses i bergen Göran!!!

Känner med Görans nära.
 
Jag sörjer!

Om jag hade någon idol var det Göran. En otrolig inspirations källa. Jag sörjer tillsammans med hans nära och kära.

/En ledsen Robert
 

Få Utsidans nyhetsbrev

  • Redaktionens lästips
  • Populära trådar
  • Aktuella pristävlingar
  • Direkt i din inkorg

Lästips