• Obs! Tänk på att om du lägger ut din epostadress eller telefonnummer i forumet finns risken att de snappas up och används för spambrev och dylikt. För att slippa detta kan du istället be intresserade att kontakta dig via funktionen "Skicka epost till..." som finns i menyn man får få man klickar på ditt namn vid foruminlägget.

Friluftskompisar i Örebro sökes!!!

Hej!

Jag är nyinflyttad och tycker det går sååå trögt att hitta nya vänner i staden och som dessutom delar mitt friluftsintresse. Hör av er till mig om ni är intresserade av att hitta på någon aktivitet!

Jag söker också en träningskompis för löpning och övrig träning! Gärna tjejkompisar.

Ha det bra!
 
Nu är det dags

Hej

Jag hoppar på Saras förslag och föreslår nu själv en träff för Örebros friluftsintresserade.

Tid: Fredagen den 17/6, kl 18.30
Plats: Stallbacken, vid statyn där (därifrån kan vi ju välja antingen Hälls eller någon uteservering)

Vore kul om dom som är intresserade skriver i tråden, så vet man om några kommer.

Trevlig kväll
/Jimmy
 
Fredag 17 juni

Hej!
Kul med ett initiativ. Jag och Frida kommer. Hoppas det slutat regna då så vi kan sitta ute (eller att prognosen är fel..)

/Sara
 
Nya vänner på "fikaavstånd"

Hej!

Hur är det med Örebro-gänget? Är ni fortfarande aktiva? Jag (39) är nyinflyttad till Karlskoga och letar också frilufts-/idrottsvänner. Gillar att vandra i fjällen, skogsturer, åka inlines och längdskidor. Vill komma igång med jogging igen efter några års paus. Är det någon som har liknade planer? Tar gärna min kamera och fotograferar en del, men är inget proffs. Ibland lyckas man fånga ett bra motiv, och ibland inte. Huvudsaken är att man är ute och får röra på sig samt njuta av naturen.

Hör gärna av dig om du har samma/liknande intressen!

moltebeere
 

Få Utsidans nyhetsbrev

  • Redaktionens lästips
  • Populära trådar
  • Aktuella pristävlingar
  • Direkt i din inkorg

Lästips