Bor i bushen

Status
Ej öppen för ytterligare svar.
Hej jag bor numer i skogen mår bättre än i lägenhet lugn och ro ingen stress
Inga räkningar ,krav ifrån samhället
Har hållt på med överlevnadsteknik på anvancerad nivå både i Sverige och i djungel miljö om ni har frågor så får ni gärna ställa dom är nu 48 år och har tillbringat största delen av mitt liv ute i skogen.
 
Hur bor du? I tält ( i så fall vilken typ av tält? ) eller någon typ av egenhändigt konstruerad koja? Jag är även intresserad av att höra mer om dina erfarenheter av överlevnad i djungeln.
 

Aktuellt

Vinn "Sarek: en biografi" av Claes Grundsten!

Författaren, fotografen och Utsidan-bloggaren Claes Grundsten har skrivit en bok om sin långa relation till Sarek. Här har du chansen att vinna den!

Starta din egen blogg på Utsidan!

Vill du nå ut med dina äventyr till över hundra tusen friluftsintresserade? Börja blogga på Utsidan! Här hittar du en guide över hur du kommer igång.

Äventyraren Tim Marklowski – stora bedrifter och liten miljöpåverkan

Tim Marklowski vill utmana bilden av de stora outdoor-äventyren. Under 2025 gjorde han flera extrema turer – med minimala CO2-utsläpp.
Hej trådstartaren.
Vad är avsikten med din tråd, är det att du bara vill säga att du bor i bushen, att du vill berätta nåt om dig och dina erfarenheter eller att du vill att andra ska lirka ur dig svar på frågeställningar vilka vi få gissa oss till.
Ställa frågor kan man ju alltid, t.ex "vad är klockan där hos dig just nu?".
 
Status
Ej öppen för ytterligare svar.

Få Utsidans nyhetsbrev

  • Redaktionens lästips
  • Populära trådar
  • Aktuella pristävlingar
  • Direkt i din inkorg

Lästips