Vandring runt Åres breddgrader ?

Vad finns de för vandring runt Åres breddgrader? Jag har planer på en extra tur i år och då är de bil som gäller. Planen är och klara resan dit på max en dag så då hamnar jag någonstans runt Åre plus minus 10 mil. Så vad rekomenderar ni, har i unga dagar sett helags så de går bort? Är sylarna något och se i slutet på Augusti? Kom gärna med andra alternativ eller bra turer!
 
Satsa på Sylarna! Har bara varit där vintertid men planerar en resa dit. Enda nackdelen kan vara allt folk...

Vissa säger att Grövelsjön är fint. Stendörren-Vålådalen lika så. Finns massor att vandra bland, bara att läsa. Eller söka här.

Lycka till!
 
Månadens produkt: Ergo Grip Enduro från Hestra
Rätt handskar kan göra stor skillnad under cyklingen. Ta chansen att tävla om lätta och bekväma Ergo Grip Enduro D3O från Hestra.

Lästips

Upptäck

Alltid
gratis!
Bli medlem!

Var med i Sveriges största outdoor-community och få Månadens Utsidan.