väskor

Hej!

Har ni någon favorit när det gäller klövjerväskor till era hundar, att ha uppe i fjällen.
Min hund är en Flat.

Håkan
 

Lästips

Paddla i sommar: Tips och inspiration från Utsidans medlemmar

Utsidans redaktion tipsar om fem bloggar och forumtrådar som får oss att längta efter att färdas fram på vattenytan.

Stabil sikt för skarpa naturupplevelser – Nikons nya kikare lyfter blicken

STABILIZED S ger stadig bild i varje ögonblick. Skarp optik, låg vikt och lång batteritid gör dig redo att se mer.

De liftar och ploggar igenom Europa: ”Alla hjälpsamma får oss att orka”

Utsidan mötte upp Michaela och Jiří Dolan under deras Stockholmsbesök, och plockade skräp på ett lite annorlunda sätt – från kajak.

Vinn skor och startplatser till Merrell Göteborg Trailrun för två!

Delta i Göteborgs stora trailfest den 6 september! Nu har du chansen att vinna både startplatser och nya MTL ADAPT från Merrell åt dig och en vän.
Dragråttan

En fin och stadig väska har jag, eller snarare min hund. Dragråttan heter den, är knallröd och syns bra, försedd med bra spännen och kraftiga dragkedjor i locken.
 
Jag har precis köpt en klövja från Syverkstan. På http://www.snowdogs.se kan du hitta information. Jag blev otroligt imponerad av dess kvalite då jag fick väskan. Det är väldigt genomarbetad i detaljer och konstruktion. Jag kan verkligen rekomendera den. Om du ringer till hon som syr väskorna så hjälper hon dig med att få rätt storlek.
 

Få Utsidans nyhetsbrev

  • Redaktionens lästips
  • Populära trådar
  • Aktuella pristävlingar
  • Direkt i din inkorg

Lästips