sommar, en enda stor vak!

Hej Alla! Jag sitter just nu sommarvärmen med mitt examensarbete, Jag jobbar med utveckling av en långfärdsskridsko.

Med tillåtelse av redakionen här på utsidan frågar jag alla som är intresserade av att svara på några frågor om långfärdsskridskoåkning.

Det är ett word dokument på 11 frågor som jag skickar till de som vill sitta ner en stund och svara på frågor om denna friluftsaktivitet.

passa på att vara med och utforma framtidens skridskor!! lägg upp era mail adresser här genom att svara på detta inlägg eller skicka ett mail till mig så får ni dokumentet.

tycker ni att ni vill lägga till något är det fritt fram just nu är jag öppen för alla åsikter!!


mvh Stephen
 
Kanske skulle du

lägga ut frågorna direkt i ett inlägg också för att stimulera till diskussion. Du kan numera också bifoga ett dokument till ett inlägg.

Skicka mig frågorna hur som helst.

Thure
 

Aktuellt

Härlig låglandsvandring: 10 nya svenska leder att utforska

Varje år tillkommer vandringsleder runt om i landet – med nya vyer och äventyr. Här är tio favoriter utanför fjällvärlden!

Ryggsäcken för långa fjällturer – testa deuters toppmodell Aircontact Pro

Aircontact Pro är byggd för ambitiösa vandringar med tung packning och varierad terräng. Slitstark, bekväm och genomtänkt in i minsta detalj. ...

”Allt började i Sarek”: Möt vår nya bloggare Claes Grundsten

Sveriges kanske mest kände naturfotograf berättar om sina drivkrafter, hur det är att arbeta som fotograf i dag och om kärleken till Sarek.

Tävling: Vinn bästsäljande Caldera 8 från Brooks!

Ta chansen att vinna höstens nya löparskor – lika perfekta för dagliga terrängpass som för ultramaraton.

Få Utsidans nyhetsbrev

  • Redaktionens lästips
  • Populära trådar
  • Aktuella pristävlingar
  • Direkt i din inkorg

Lästips