Ser man Atlanten från Storsylen??

Fjällen emellan behöver väl inte vara högre för att skymma sikten?

Typ, står den bara i vattenbrynet så räcker det ju med en volvo 245. :)

Imorgon har jag mattetenta men på fredag då j-ar åker jag norrut och på lördag västerut till fjälls, ska bli riktigt riktigt riktigt härligt..! Jag har knappt varit inne på Femmans sport i år heller, så jag håller en bra kvot mellan butik och praktik.
 
Månadens produkt: Ergo Grip Enduro från Hestra
Rätt handskar kan göra stor skillnad under cyklingen. Ta chansen att tävla om lätta och bekväma Ergo Grip Enduro D3O från Hestra.
Re: Re: Jag vet med säkerhet

Buzzrock; sa:
klippen; sa:
Jag vet med säkerhet att man från Trondheimsfjorden utanför Skjördal ser toppen av Storsylen vid klart väder.

Coolt, kan du ge oss andra länken till den webkameran också? Jag har googlat som fanken men kan inte hitta den.





;-)

Jag rekomenderar fiske efter kolja på fjorden utanför Skjördal i klart väder det funkade långt innan webben var ens en svag föreställning i gemene mans sinnesvärld.

Storsylens vita topp kontrasterade vackert mot den fina skira försommargrönskan nere i Skjördal. Det enda som skämmer bildminnet är att en flygplats också ingår i minnet.
 

Lästips

Upptäck

Alltid
gratis!
Bli medlem!

Var med i Sveriges största outdoor-community och få Månadens Utsidan.