• Obs! Tänk på att om du lägger ut din epostadress eller telefonnummer i forumet finns risken att de snappas up och används för spambrev och dylikt. För att slippa detta kan du istället be intresserade att kontakta dig via funktionen "Skicka epost till..." som finns i menyn man får få man klickar på ditt namn vid foruminlägget.

Repslagskamrat i Norrköping

Hej.

Jag skulle behöva någon att klättra med. Tyvärr är jag opålitlig då jobbet gör att jag reser en del utomlands. Men när jag är hemma är jag flexibel med tider.
Inomhus har jag klättrat låga sexor i år, men har tidigare klättrat höga sexor. Dåligt tränad helt enkelt. Utomhus har jag bara toppat i Sverige men ledit på bult i Thailand. Vill gärna fortsätta utvecklas, både i svårighet och teknik.

Släpp iväg ett mail eller lägg till mig på msn. I båda fallen är det desmo79@spray.se som gäller.

/Tobias
 
kontakta gamling här på utsidan...

...han ansvarar för söderköpings och friluftsfrämjandets klätteraktiviteter...de är ute mycket vid ågelsjön tex...lycka till...kram anna
 

Aktuellt

Härlig låglandsvandring: 10 nya svenska leder att utforska

Varje år tillkommer vandringsleder runt om i landet – med nya vyer och äventyr. Här är tio favoriter utanför fjällvärlden!

Ryggsäcken för långa fjällturer – testa deuters toppmodell Aircontact Pro

Aircontact Pro är byggd för ambitiösa vandringar med tung packning och varierad terräng. Slitstark, bekväm och genomtänkt in i minsta detalj. ...

”Allt började i Sarek”: Möt vår nya bloggare Claes Grundsten

Sveriges kanske mest kände naturfotograf berättar om sina drivkrafter, hur det är att arbeta som fotograf i dag och om kärleken till Sarek.

Tävling: Vinn bästsäljande Caldera 8 från Brooks!

Ta chansen att vinna höstens nya löparskor – lika perfekta för dagliga terrängpass som för ultramaraton.

Få Utsidans nyhetsbrev

  • Redaktionens lästips
  • Populära trådar
  • Aktuella pristävlingar
  • Direkt i din inkorg

Lästips