• Obs! Tänk på att om du lägger ut din epostadress eller telefonnummer i forumet finns risken att de snappas up och används för spambrev och dylikt. För att slippa detta kan du istället be intresserade att kontakta dig via funktionen "Skicka epost till..." som finns i menyn man får få man klickar på ditt namn vid foruminlägget.

Paddelsällskap sökes i Skåne

Jag tänkte kolla läget i god tid om det finns nån som är sugen på att paddla antingen packraft eller SUP ihop med mig som paddlar packraft då dom håller ungefär samma hastighet. Tänker mig till våren/sommaren när vädret är fint.

Det är ingen stressig eller snabb paddling det handlar om. Jag brukar paddla ganska lugnt och går i land och gör en fika på antingen en ö eller annan plats. Jag filmar och fotograferar och bara kopplar av i naturen så mycket det går. Fiskar ibland också.

Föredrar helst eftermiddag till kvällspaddling då jag dyrkar solnedgångar haha.☺️

Här är en länk till min youtube shorts med paddling.

 

Bilagor

  • IMG_20260126_214210_958.jpg
    IMG_20260126_214210_958.jpg
    4.8 MB · Visningar: 6
Senast ändrad:

Få Utsidans nyhetsbrev

  • Redaktionens lästips
  • Populära trådar
  • Aktuella pristävlingar
  • Direkt i din inkorg

Lästips