Läser ni läsare prylsidan?

Jag kollar regelbundet...men perioden stämmer aldrig med priset och varan. Runt löneperioden har jag inte hittat vad jag söker...så det blir oftast nyköp pga att jag faktiskt tänkt att den där är väl antagligen borta/gick som smör i solsken....och inte brytt mig om att kolla vidare..man kanske är för impulsiv och ivrig vad vet jag :)
 
När jag är hemma kollar jag fem gånger om dan. Jag har annonserat efter och köpt ryggsäck, tält, pjäxor, BC-bindningar. Just nu söker jag Lundhags kängor stl 42. Men jag kollar även Blocket och Tradera.

Jag tycker det är suveränt att vi kan låta andra använda sånt som ändå bara ligger i en garderob eller i källaren. Win-win, helt enkelt!
 

Aktuellt

Härlig låglandsvandring: 10 nya svenska leder att utforska

Varje år tillkommer vandringsleder runt om i landet – med nya vyer och äventyr. Här är tio favoriter utanför fjällvärlden!

Ryggsäcken för långa fjällturer – testa deuters toppmodell Aircontact Pro

Aircontact Pro är byggd för ambitiösa vandringar med tung packning och varierad terräng. Slitstark, bekväm och genomtänkt in i minsta detalj. ...

”Allt började i Sarek”: Möt vår nya bloggare Claes Grundsten

Sveriges kanske mest kände naturfotograf berättar om sina drivkrafter, hur det är att arbeta som fotograf i dag och om kärleken till Sarek.

Tävling: Vinn bästsäljande Caldera 8 från Brooks!

Ta chansen att vinna höstens nya löparskor – lika perfekta för dagliga terrängpass som för ultramaraton.
Jag kollar också med jämna mellanrum men har oftast fallit på att det varit fel storlekar eller modell för mig. När det är dags att komplettera med något till friluftsgarderoben kollar jag först Utsidan och i andra hand Tradera och Blocket.

Har inte själv sålt nåt här, bara lagt in köpes-annonser men inte fått svar.
 

Få Utsidans nyhetsbrev

  • Redaktionens lästips
  • Populära trådar
  • Aktuella pristävlingar
  • Direkt i din inkorg

Lästips