• Obs! Tänk på att om du lägger ut din epostadress eller telefonnummer i forumet finns risken att de snappas up och används för spambrev och dylikt. För att slippa detta kan du istället be intresserade att kontakta dig via funktionen "Skicka epost till..." som finns i menyn man får få man klickar på ditt namn vid foruminlägget.

Klättra?!

Hejsan,
Jag klättrade en del för några år sedan, men vill komma igång igen nu. Har dock inte hittat någon att klättra med och tänkte att det kanske man kan hitta här!? ( i Stockholms området)
Magdalena
 

Lästips

De liftar och ploggar igenom Europa: ”Alla hjälpsamma får oss att orka”

Utsidan mötte upp Michaela och Jiří Dolan under deras Stockholmsbesök, och plockade skräp på ett lite annorlunda sätt – från kajak.

Stabil sikt för skarpa naturupplevelser – Nikons nya kikare lyfter blicken

STABILIZED S ger stadig bild i varje ögonblick. Skarp optik, låg vikt och lång batteritid gör dig redo att se mer.

Vinn skor och startplatser till Merrell Göteborg Trailrun för två!

Delta i Göteborgs stora trailfest den 6 september! Nu har du chansen att vinna både startplatser och nya MTL ADAPT från Merrell åt dig och en vän.

Prisade prylar: här är vinnarna av Scandinavian Outdoor Award

Bland de vinnande produkterna finns bland annat en slittålig lättviktsryggsäck och en designklassiker i rostfritt stål.
klättra

Hej !

också jag har funderat på att börja klättra. Hör gärna av du / ni vill ha sällskap.

Hälsningar
Eva
 
Hej

Jag har nte hittat någon heller!! mina vänner är så tråkiga gillar inte att sporta som jag själv.. bor du in sthlm blir det bra..
J
 
Klätterkompisar

Friluftsfrämjandet är, såvitt jag vet, ensamt om att ha en öppen utåtriktad klätterverksamhet i Stockholmstrakten. Om du inte störs av att ha både tjejer och killar som klätterkompisar, föreslår jag att du kollar http://www.bergsidan.com/, där det står en del om hur det går till.

/Ulf
 

Få Utsidans nyhetsbrev

  • Redaktionens lästips
  • Populära trådar
  • Aktuella pristävlingar
  • Direkt i din inkorg

Lästips