• Obs! Tänk på att om du lägger ut din epostadress eller telefonnummer i forumet finns risken att de snappas up och används för spambrev och dylikt. För att slippa detta kan du istället be intresserade att kontakta dig via funktionen "Skicka epost till..." som finns i menyn man får få man klickar på ditt namn vid foruminlägget.

klätterkompis i Stockholm

Hej, jag söker folk att klättra med söder om Stockholm gärna i Karbin Hägersten.
Är 32 år och klättrar mellan 6a och 6c
Har hållit på i några år av och till, inom och utomhus, men inte kontinuerligt och är sugen på att klättra lite oftare.
Maila mig gärna på andpe111@hotmail.com

//Andreas
 
Hej Andreas!
Jag hänger gärna på och klättrar med dig. Bor också söder om stan så Karbin känns som det bästa alternativet även för mig. Är själv 34 och klättrar också i 6:a registret. Helger funkar bäst för mig. Ska vi ses på Karbin på lördag?


// Niklas
 

Lästips

Paddla i sommar: Tips och inspiration från Utsidans medlemmar

Utsidans redaktion tipsar om fem bloggar och forumtrådar som får oss att längta efter att färdas fram på vattenytan.

Stabil sikt för skarpa naturupplevelser – Nikons nya kikare lyfter blicken

STABILIZED S ger stadig bild i varje ögonblick. Skarp optik, låg vikt och lång batteritid gör dig redo att se mer.

De liftar och ploggar igenom Europa: ”Alla hjälpsamma får oss att orka”

Utsidan mötte upp Michaela och Jiří Dolan under deras Stockholmsbesök, och plockade skräp på ett lite annorlunda sätt – från kajak.

Vinn skor och startplatser till Merrell Göteborg Trailrun för två!

Delta i Göteborgs stora trailfest den 6 september! Nu har du chansen att vinna både startplatser och nya MTL ADAPT från Merrell åt dig och en vän.

Få Utsidans nyhetsbrev

  • Redaktionens lästips
  • Populära trådar
  • Aktuella pristävlingar
  • Direkt i din inkorg

Lästips