• Obs! Tänk på att om du lägger ut din epostadress eller telefonnummer i forumet finns risken att de snappas up och används för spambrev och dylikt. För att slippa detta kan du istället be intresserade att kontakta dig via funktionen "Skicka epost till..." som finns i menyn man får få man klickar på ditt namn vid foruminlägget.

Jotunheimen 1-2 veckor i sommar

Tänkte ge mig av över gränsen till Jotunheimen i sommar någon gång mellan juni-augusti. Söker reskamrater då jag inte lyckats få med mig någon vän. Jag är 22 år och bor i Stockholm. Är skötsam, social och trevlig. Har ingen jätteerfarenhet av vandring, men gick t.ex. sträckan Staloluokta-Kvikkjokk i somras under 6 dagar. Din ålder spelar ingen större roll, men du får gärna vara över 18 och under 40.

Skicka PM vid intresse! :)
 
Ja kan hänga med

tjo,jag och min hund tänkte dra till norge i sommar o va borta runt 1-2 veckor, har fixat karta över hardangervidda men visst, varför inte dra till jotuneheimen bland alla höga toppar ist, hör jätte av dig här eller på msn så kan vi snacka vidare, alltid svårt o hitta någon som klarar en längre vandring,
hade tobbe:)
 

Få Utsidans nyhetsbrev

  • Redaktionens lästips
  • Populära trådar
  • Aktuella pristävlingar
  • Direkt i din inkorg

Lästips