Houdini i Sthlm - HASTER

Hei,

Jeg er i Sthlm denne helgen og trenger tips på hvilken butikk som har best utvalg av Houdini.
Houdini er lite utbredt i Norge, så jeg tenkte jeg skulle benytte sjansen nå når jeg først er en helg i Stockholm. Turen kom brått på, så det ble ikke tid til noe research i forkant, derfor hadde det vært fint med noen raske tips så jeg kanskje kan få utnyttet dagen i morgen (lørdag).

Jeg har intrykk av at Addnature har bra utvalg, men hvordan er det med butikkene ? Er den ene bedre enn den andre ?

Jeg blir veldig glad hvis noen kan gi tips :)

-Haakon
 
Naturkompaniet i Sickla köpkvarter (ta Saltsjöbanan från Slussen) har en hel del hemma.

Addnature´s butik på Södermalm (gångavstånd från Slussen) har bättre urval på Houdini än den på Birgel Jarlsgatan. De har dock inte alls samma utbud i butikerna som på hemsidan.

Vet ej om Alevalds på Kungsgatan har Houdini men de brukar ha bra sortiment och ordning.
 
Senast ändrad:

Lästips

Europas okända pärlor – 10 vandringar bortom turiststråken

Sugen på att packa väskan och vandra utanför Sverige? Då är den här listan för dig!

Stabil sikt för skarpa naturupplevelser – Nikons nya kikare lyfter blicken

STABILIZED S ger stadig bild i varje ögonblick. Skarp optik, låg vikt och lång batteritid gör dig redo att se mer.

Vinn skor och startplatser till Merrell Göteborg Trailrun för två!

Delta i Göteborgs stora trailfest den 6 september! Nu har du chansen att vinna både startplatser och nya MTL ADAPT från Merrell åt dig och en vän.

Prisade prylar: här är vinnarna av Scandinavian Outdoor Award

Bland de vinnande produkterna finns bland annat en slittålig lättviktsryggsäck och en designklassiker i rostfritt stål.
Takk for raskt svar !

Takk Mathias, for raskt og informativt svar :)

Er ikke sikkert jeg rekker det på denne turen, men nå vet jeg i hvertfall til neste gang. Det skulle ikke bli lenge til det heller.

-Haakon
 
ute vid överskottsbolaget i solna, Ö&B och fordonskammarens bilauktioner mm finns det en affär som köper upp konkurrs bon mm

dom säljer nu (08 12 10) ut ett större partie av kläder från houdini
 

Få Utsidans nyhetsbrev

  • Redaktionens lästips
  • Populära trådar
  • Aktuella pristävlingar
  • Direkt i din inkorg

Lästips