Cykling Lerum, Jonsered ,partille med omnejd

Hallå igen!

Tack för responsen!

Mjörn runt skulle vara trevligt. Kan ju vara bra att reka banan innan loppet i september... Kanske en runda tidig förmiddag på lör eller sön?

/m
 
Jag hänger på, men dessvärre är jag bortrest denna veckan. Men om nån vecka eller så vore det trevligt! Jag ska absolut cykla mjörn runt banan minst en gång till innan loppet.
 

Lästips

Vinn skor och startplatser till Merrell Göteborg Trailrun för två!

Delta i Göteborgs stora trailfest den 6 september! Nu har du chansen att vinna både startplatser och nya MTL ADAPT från Merrell åt dig och en vän.

Stabil sikt för skarpa naturupplevelser – Nikons nya kikare lyfter blicken

STABILIZED S ger stadig bild i varje ögonblick. Skarp optik, låg vikt och lång batteritid gör dig redo att se mer.

Prisade prylar: här är vinnarna av Scandinavian Outdoor Award

Bland de vinnande produkterna finns bland annat en slittålig lättviktsryggsäck och en designklassiker i rostfritt stål.

Tänk säkert i Sarek – fjällräddarens bästa råd

Sareks vackra natur lockar många. Men här är civilisationen långt borta. Utsidan har frågat fjällräddaren Mikael Oja om råd för en säker Sarektur.
Ok, nästa vecka mån - tor funkar fint för mig (kvällstid, har börjat jobba igen...), är bortrest fre - sön. Man kan ju kanske korta av lite om det känns för långt för ett kvällspass, behöver ju tex inte köra norr om Alingsås. Men vi kan väl höras längre fram!?

/Mattias
 
jajemän!! Jag kör så ofta själv ändå så jag hänger med på vilka rundor som helst. Jag kör en del i Sävedalens CK klubb med. Kan rekommenderas om du är sugen på cykla i grupp mer! Men det blir ändå många ensamma rundor så sällskap av alla sorter är bara kul ;)

bara skriva här så kanske vi kan dra en tur sen!
 

Få Utsidans nyhetsbrev

  • Redaktionens lästips
  • Populära trådar
  • Aktuella pristävlingar
  • Direkt i din inkorg

Lästips