Cykla till Indien

Hej, jag planerar att cykla till Indien och skulle vilja komma i kontakt med personer som gjort det de senaste åren. Tacksam för alla tips på niklas@kampargard.com
Tack // Niklas K

Jag har inte cyklat till Indien men jag har varit ute en del... Har cyklat mer eller mindre till Iran men har ingen erfarenhet av Pakistan eller Indien.

Om du planerar att ta den norra rutten genom Centralasien-Kina så har jag bra info om områdena.

Skicka mail om du vill veta något.

/Stellan
www.sandstorm.se
 
Från karta till horisont – behåll fokus med rätt sorts kontaktlinser
Synen förändras gradvis – men skärpan går att få tillbaka. Progressiva kontaktlinser är utvecklade för att låta blicken hänga med utan avbrott.
Jag ar ute nu och cyklar mot Peking, dock kommer jag inte kora genom Indien. Tagit mig fran Turkiet genom Georgien, Armenien, Iran, Turkmenistan och ar nu i Uzbekistan. Du kan dra ivag ett email pa min sida www.adventureblaze.com om du undrar nat!

//Stefan
 

Lästips

Alltid
gratis!
Bli medlem!

Var med i Sveriges största outdoor-community och få Månadens Utsidan.