Vinnarna i fototävlingen

Nu är tävlingen "Minne från sommaren 2009" avgjord och vinnarna är:

Av: ulindh

1:a pris Johan Assarsson, "Sårjåsjaure", vinner "Vandra fjäderlätt" av Jörgen Johansson

2:a pris Sofia Jonsson, "Hajk vid vattnet", vinner "Svenska toppturer" av Fredrik Hjelmstedt och Jonas Sundvall

3:e pris Henrik Jonsson, "Kebnekaisemassivet", vinner "En linje över Kina" av Markus Haraldsson.

Vinnarna är meddelade per e-post.

Grattis säger vi från Utsidans redaktion!

Här kan du se alla bidrag i tävlingen.

 

Logga in för att kommentera
Bli medlem
Glömt namn/lösen?
2009-09-21 15:20   Leech
En extremt värdig vinnare, kanonbild!
 
2009-09-21 17:02   jonssonsofia
WOW! En andraplats, det trodde jag verkligen inte.. tack alla som röstat,
Verkligen fina bilder med!

/Sofia Jonsson
 
2009-09-21 18:09   Olander
Grattis Sofia!
 

Läs mer

I mitten av november lade sig de första skridskoisarna i Stockholm. Vi har pratat med Pamina Falck, kommunikationsansvarig på SSSK, om säsongstarten.
I över 120 kommuner kan du låna friluftsutrustning hos Fritidsbanken – den prisbelönta föreningen som vill sänka trösklarna till naturen.
Utsidans redaktör Philipp spenderar en helg på Billingen, Västergötlands största platåberg och en av nyckelplatserna i Sveriges första UNESCO-geopark.
Lars Fält, en av Sveriges största profiler inom friluftslivet, har gått bort. Utsidans medarbetare Gabriel Arthur berättar om möten med författaren.
Nu har du chansen att vinna vinterns nya favoritjacka från Haglöfs. Vi tävlar ut en vardera av dam- och herrmodellen i valfri färg och storlek!

Få Utsidans nyhetsbrev

  • Redaktionens lästips
  • Populära trådar
  • Aktuella pristävlingar
  • Direkt i din inkorg

Lästips