Ja, denna vecka har innehållit en del träning med b.la. Budo och promenad. Det blev även en tur till Vildaparken med dottern på studiedagen. Det går framåt och det kommer att bli bra träning fram till Kebnekaise. Och nu är även resan bokad så det ger motivation att träna.
Den kommer att handla om mina olika äventyr stora som små.
Jag gillar allt från fjällturer till att grilla korv.
Användarnamn: JazzyIntressen: Klättring, Friluftsmat, Vandring, Turskidåkning, Långfärdsskridsko, Litteratur, Paddling, Utförsåkning, Vinterbad.
Läs mer i bloggen
Säsongen är igång.
Nu har Tingvalla öppnat upp för säsongen. Jag var där och tog mina första skär för säsongen. Och jag tyckte det gick väldigt bra för att vara första gången på nästan 6 månader.
Getgarsudde
Jag tog mig en liten bensträckare innan jobbet i fredags på Getgarsudde i Grums. Det var inte någon lång tur men väldigt trevlig. Det var väldigt fin där ute på udden.
Tilas Stoll
Jag drog med dottern och exet upp till Filipstad och Tilas Stoll. Det var en liten mysig utflyckt, med en del häftiga grottor. Dock fick vi endast gå in i en av dem, men det var ändå riktigt häftigt. Som sagt en lite härlig tur, och sysselsätta dottern några timmar.