Den kommer att handla om mina olika äventyr stora som små.

Jag gillar allt från fjällturer till att grilla korv.

Användarnamn: Jazzy

Intressen: Klättring, Friluftsmat, Vandring, Turskidåkning, Långfärdsskridsko, Litteratur, Paddling, Utförsåkning, Vinterbad.

Mer på profilsidan


Aurlandsdalen dag 4

Denna dag sträcker sig från Österbö till Sinjarheim. Idag har vi vädret med oss och det blir en riktigt trevlig dag. 

Vi stannar till i Vetlahelvete och äter lunch. 

Sedan bär turen upp till Sinjarheim. Där vi slår läger och äter middag. 

Logga in för att kommentera
Bli medlem
Glömt namn/lösen?

Läs mer i bloggen

Säsongen är igång.

Nu har Tingvalla öppnat upp för säsongen. Jag var där och tog mina första skär för säsongen. Och jag tyckte det gick väldigt bra för att vara första gången på nästan 6 månader. 

Getgarsudde

Jag tog mig en liten bensträckare innan jobbet i fredags på Getgarsudde i Grums. Det var inte någon lång tur men väldigt trevlig. Det var väldigt fin där ute på udden. 

Tilas Stoll

Jag drog med dottern och exet upp till Filipstad och Tilas Stoll. Det var en liten mysig utflyckt, med en del häftiga grottor. Dock fick vi endast gå in i en av dem, men det var ändå riktigt häftigt. Som sagt en lite härlig tur, och sysselsätta dottern några timmar. 

Få Utsidans nyhetsbrev

  • Redaktionens lästips
  • Populära trådar
  • Aktuella pristävlingar
  • Direkt i din inkorg

Lästips