• Obs! Tänk på att om du lägger ut din epostadress eller telefonnummer i forumet finns risken att de snappas up och används för spambrev och dylikt. För att slippa detta kan du istället be intresserade att kontakta dig via funktionen "Skicka epost till..." som finns i menyn man får få man klickar på ditt namn vid foruminlägget.

Sportkompisar i Göteborg!!!

Hejsan!
Jag är nyinflyttad till Göteborg och gillar att hitta på aktiviteter. Är en allsysslare med bl a skidåkning(telemark & längd), klättring, paddling, aerobics, löpning, tennis, squash, segling som intressen. Är du sugen att hitta på något? Hör av dig!
Sticker gärna och klättrar då jag nyss börjat och vill komma igång.
Hanna
 
Månadens produkt: Trangia Nest
De nya tallrikarna, skålarna och muggarna packas smidigt och kompakt ihop med Trangias klassiska kök. Ta chansen att vinna och testa serien!
Instämmer!

Jag instämmer med Karins tips.

I helgen anordnar GKF sin årliga Valöträff. Information finns på:

http://www.gkf.info/paddling/Paddelprogram/ValoTraff.htm

Nästa helg ska en del personer paddla runt Tjörn. Mer om detta kan du läsa på:

http://groups.yahoo.com/group/havskajak/

För att läsa informationen behöver du nog bli medlem men då får du ju fler mail om andra turer.

Själv är jag normalt sett inte omöjlig att lura med på allehanda aktiviteter bara man frågar...

Beträffande kajakuthyrning så finns det några andra alternativ ifall mycket är uppbokat inför helgen:

- Gottskärskajak, http://www.surf.to/gottskarskajak

- Långedrags Kajakuthyrning

- Styrsö Havskajaker, http://www.havskajak.se/
 

Lästips

Upptäck

Alltid
gratis!
Bli medlem!

Var med i Sveriges största outdoor-community och få Månadens Utsidan.