Vandringskompis sökes sen juni eller juli

Funderar på en tur (ca en vecka) i området Riksgränsen/Abisko/Keb eller Norge. Har tidigare vandrat kungsleden, i Sarek, utomlands mm men egentligen mest klättrat. Nu tänker jag vandring i första hand (dvs ingen klättring), men funderar på om det vore nice med sällskap dvs inte gå helt själv.

Någon annan som går i samma tankar? Är redo att både vara social och knäpptyst :p Samt öppen för andra leder och områden.

Spelar in en skiva i sommar, men inser att sitta i studio måste balanseras upp med lite annan typ av strapats! /Karin
 
Kompis

Hallå!

Jag kan tänka mig en kompis på vandring :) Jag var lite sugen på att riva av Triangeln igen, men är öppen för förslag. Padjelanta är en annan favo.
 
Månadens produkt: Ergo Grip Enduro från Hestra
Rätt handskar kan göra stor skillnad under cyklingen. Ta chansen att tävla om lätta och bekväma Ergo Grip Enduro D3O från Hestra.

Lästips

Upptäck

Alltid
gratis!
Bli medlem!

Var med i Sveriges största outdoor-community och få Månadens Utsidan.