Vandring Funäsdalen - Trondheim

Hej,tänker vandra mellan Funäsdalen till Trondheim i sommar, ngn som känner till om där finns någon arrangerad vandring förutom Patfinders ?
 
Vacker vandrig!

tilind; sa:
Hej,tänker vandra mellan Funäsdalen till Trondheim i sommar, ngn som känner till om där finns någon arrangerad vandring förutom Patfinders ?
Det jag kan säga om den aktuella sträckningen är, att den bjuder på många vackra vyer och blir med säkerhet en mycket fin naturupplevelse!
Kan tyvärr inte bidra med något direkt svar på din fråga om det finns någon ytterligare arrangör.
Han en god tur!
Lars
 
Månadens produkt: Ergo Grip Enduro från Hestra
Rätt handskar kan göra stor skillnad under cyklingen. Ta chansen att tävla om lätta och bekväma Ergo Grip Enduro D3O från Hestra.
Det brukar gå nån pilgrimstur ibland, såpass vet jag. Men vem, vilka, när osv osv har jag ingen aning om.
Man kan välja att gå delar eller hela sträckan. Starten brukar vara längre ner i sverige, dalarna eller nåt.

Jag tror att Bo Lundmark, präst i Funäsdalen, vet mer om detta.
 

Lästips

Upptäck

Alltid
gratis!
Bli medlem!

Var med i Sveriges största outdoor-community och få Månadens Utsidan.