• Obs! Tänk på att om du lägger ut din epostadress eller telefonnummer i forumet finns risken att de snappas up och används för spambrev och dylikt. För att slippa detta kan du istället be intresserade att kontakta dig via funktionen "Skicka epost till..." som finns i menyn man får få man klickar på ditt namn vid foruminlägget.

Vänner i Stockholm

Hej,

Jag är en tjej på 33 år, inflyttad till Stockholm sedan några år tillbaka och tycker det vore kul med fler vänner att träffa både för friluftsliv och även för andra aktiviteter samt bara lära känna för att sitta och prata och umgås.

Jag bor söder om stan, åker gärna ut på dagsutflykter till t ex Tyresta eller Djurgården för att ta en härlig promenad, grilla, ta med picknick. Åker också gärna ut i skärgården, fotar, badar och solar när det är den säsongen.

Utöver friluftsliv så söker jag vänner som vill ses för en bio, en enkel hemmakväll med en bra film, laga mat ihop, testa nya fik och restauranger. Det finns mycket att hitta på men är alltid roligare om man har en bra vän med sig.

Om du känner igen dig, skriv gärna.
 
Hej,

Jag är också inflyttad till Stockholm sedan några år sedan. Är mycket i naturen främst genom jakt men skulle gärna vilja vandra eller kajaka mer. Jag gillar att resa och har fått mersmak av berg sen Kilimanjaro förra året. Mellan resor och andra aktiviteter så försöker jag träna för att hålla formen. Om intresse finns så tar jag gärna en fika nån dag!

/eric
 

Få Utsidans nyhetsbrev

  • Redaktionens lästips
  • Populära trådar
  • Aktuella pristävlingar
  • Direkt i din inkorg

Lästips