turkamrater sökes och finnes (turkamrat)

Hösten är fin för vandringar och andra uteaktiviteter.

Är det någon som planerar något man kan hänga med på, alternativt någon som vill hänga på när jag ska ut nästa gång? (jag kan både i veckorna och helgerna)
 
Hösten är fin för vandringar och andra uteaktiviteter.

Är det någon som planerar något man kan hänga med på, alternativt någon som vill hänga på när jag ska ut nästa gång? (jag kan både i veckorna och helgerna)

Starta en tråd när du ska ut. Har vi inget planerat så kan vi tänka oss att följa med någon helg.

Mats
 

Aktuellt

”Allt började i Sarek”: Möt vår nya bloggare Claes Grundsten

Sveriges kanske mest kände naturfotograf berättar om sina drivkrafter, hur det är att arbeta som fotograf i dag och om kärleken till Sarek.

Ryggsäcken för långa fjällturer – testa deuters toppmodell Aircontact Pro

Aircontact Pro är byggd för ambitiösa vandringar med tung packning och varierad terräng. Slitstark, bekväm och genomtänkt in i minsta detalj. ...

Vinn bästsäljande Caldera 8 från Brooks!

Ta chansen att vinna höstens nya löparskor – lika perfekta för dagliga terrängpass som för ultramaraton.

Härlig låglandsvandring: 10 nya svenska leder att utforska

Varje år tillkommer vandringsleder runt om i landet – med nya vyer och äventyr. Här är tio favoriter utanför fjällvärlden!
Jag vill gärna ut och vandra under hösten. Då jag har två små barn är jag inte hur flexibel som helst, men om möjligt hänger jag gärna på något kul.
 
Sitter hemma här på fredagskvällen och har absolut inga planer för helgen. Någon som har en planerad tur man kan hänga med på eller som är sugen på att hänga med ut en dag så tveka inte att höra av er.

MVH
Henrik
 

Få Utsidans nyhetsbrev

  • Redaktionens lästips
  • Populära trådar
  • Aktuella pristävlingar
  • Direkt i din inkorg

Lästips