Thomasson: Black Pearl - dimensioner / Uppsala

Hej

Jag har blivit sugen på att bygga en Black Pearl. Tyvärr så är det riktigt små fönster i hobbyrummet som jag kan få tillgång till av min BRF (ca 40x55 cm) så är osäker på om jag kan få ut den därifrån när den väl är färdigbyggd.

Två frågor:
1) Vad är det för ca. mått på en BP: längd/bredd/höjd?
2) Känner ni någon i Uppsala som har en BP som man möjligtvis skulle kunna få göra ett fullskaleprov med genom att ta ut/in den i källaren? :)

Jag är 186cm lång, 93 kg.

/Andreas
 

Lästips

Europas okända pärlor – 10 vandringar bortom turiststråken

Sugen på att packa väskan och vandra utanför Sverige? Då är den här listan för dig!

Stabil sikt för skarpa naturupplevelser – Nikons nya kikare lyfter blicken

STABILIZED S ger stadig bild i varje ögonblick. Skarp optik, låg vikt och lång batteritid gör dig redo att se mer.

Prisade prylar: här är vinnarna av Scandinavian Outdoor Award

Bland de vinnande produkterna finns bland annat en slittålig lättviktsryggsäck och en designklassiker i rostfritt stål.

Vinn skor och startplatser till Merrell Göteborg Trailrun för två!

Delta i Göteborgs stora trailfest den 6 september! Nu har du chansen att vinna både startplatser och nya MTL ADAPT från Merrell åt dig och en vän.

Få Utsidans nyhetsbrev

  • Redaktionens lästips
  • Populära trådar
  • Aktuella pristävlingar
  • Direkt i din inkorg

Lästips