• Obs! Tänk på att om du lägger ut din epostadress eller telefonnummer i forumet finns risken att de snappas up och används för spambrev och dylikt. För att slippa detta kan du istället be intresserade att kontakta dig via funktionen "Skicka epost till..." som finns i menyn man får få man klickar på ditt namn vid foruminlägget.

Sthlm. Uppsala. Mellandagar / närmast efter nyår

Tjenis

Jo, nu är det ju så att det kommer en hel del ledigheter kring jul och nyår... jag som inte tänker vara bortrest speciellt länge tänker då att det kommer bli en del dagar som man skulle kunna fylla med klättring, men jag misstänker också att de som jag vanligtvis klättrar med äter julskinka hos nära och kära.

Det finns säkert andra som tänker som jag. Hör av er... jag kan klättra på de större ställena i sthlm och uppsala (men gärna verket)

För er som tycker att det är viktigt så klättrar jag kring 6b.

Alla är välkomna, men för böveln, se till att ni kan säkra... jag vill klättra, inte ha klätterskola.
 
Tjena, jag har också rätt mycket ledig kring mellandagarna. Jobbar lite och är borta vid jul men ser annars fram emot lite klättring. Skulle nog hinna med söndag eftermiddag innan jul också, hänger du på då? :)

Maila - stelund på gmail.
 

Aktuellt

Härlig låglandsvandring: 10 nya svenska leder att utforska

Varje år tillkommer vandringsleder runt om i landet – med nya vyer och äventyr. Här är tio favoriter utanför fjällvärlden!

Ryggsäcken för långa fjällturer – testa deuters toppmodell Aircontact Pro

Aircontact Pro är byggd för ambitiösa vandringar med tung packning och varierad terräng. Slitstark, bekväm och genomtänkt in i minsta detalj. ...

Vinn bästsäljande Caldera 8 från Brooks!

Ta chansen att vinna höstens nya löparskor – lika perfekta för dagliga terrängpass som för ultramaraton.

”Allt började i Sarek”: Möt vår nya bloggare Claes Grundsten

Sveriges kanske mest kände naturfotograf berättar om sina drivkrafter, hur det är att arbeta som fotograf i dag och om kärleken till Sarek.

Få Utsidans nyhetsbrev

  • Redaktionens lästips
  • Populära trådar
  • Aktuella pristävlingar
  • Direkt i din inkorg

Lästips