spännen mm

nån som kan tipsa om var man kan köpa spännen osv i lite större kvantiteter till vettiga priser (=billigare än Naturkompaniet och liknande).
Det måste vara bra kvalitet.

www adress el telnr uppskattas
 

Aktuellt

Härlig låglandsvandring: 10 nya svenska leder att utforska

Varje år tillkommer vandringsleder runt om i landet – med nya vyer och äventyr. Här är tio favoriter utanför fjällvärlden!

Ryggsäcken för långa fjällturer – testa deuters toppmodell Aircontact Pro

Aircontact Pro är byggd för ambitiösa vandringar med tung packning och varierad terräng. Slitstark, bekväm och genomtänkt in i minsta detalj. ...

Månadens fråga: Värmebölja under vandringen - hur gör du?

Hur tänker du om höga temperaturer väntar under din planerade långtur: genomför vandringen, planerar om – eller ställer in?

Helgelandskusten – Tio äventyr längs Norges dolda pärla

Helgelandskusten räknas till världens främsta destinationer för havskajak. Här är tio höjdpunkter för dig som vill utforska den norska kustskatten.
Egen firma

Om det är lite större kvantiteter är det överlägset bästa att köpa direkt från Fixlock i Göteborg alt. Bandindustri i Kumla. Det förutsätter att du har en firma att handla genom. Du kanske känner någon med egen firma som kan hjälpa dig. Prisskildnaden är enorm men man måste i allmänhet handla för minst 500:- exkl. moms. Då har man å andra sidan spännen för ett tag framöver.
/Thomas J
 
tack

fixlock verkar bra. bandindustri verkar mest ha skosnören, inläggssulor osv- är du säker på att de har spännen o likn

mvh
erik hultman
 
Javisst

Sist jag kollade (för två er sedan) hade Bandi sverige-agenturen för National Moldings. Det kan tänkas att dom har sumpat den. Färdelen med Bandi är annars den att dom även har band till spännen och även gummikord mm.
/Thomas J
 

Få Utsidans nyhetsbrev

  • Redaktionens lästips
  • Populära trådar
  • Aktuella pristävlingar
  • Direkt i din inkorg

Lästips