• Obs! Tänk på att om du lägger ut din epostadress eller telefonnummer i forumet finns risken att de snappas up och används för spambrev och dylikt. För att slippa detta kan du istället be intresserade att kontakta dig via funktionen "Skicka epost till..." som finns i menyn man får få man klickar på ditt namn vid foruminlägget.

Scoutvecka i Grövelsjön vecka nio!

Nyman

Avslutat
Hej alla senior och roverscouter ute i landet. Vill ni åka på en trevlig och avkopplande vecka i grövelsjöfjällen? Seniorlaget göstas tofflor från västerås skall åka upp vecka nio.
E du senior- eller roverscout som vill träffa lite nytt folk, ( vi är i dagsläget 9 st) så maila för mer info.
Var redo!
/Nyman
 
Månadens produkt: Trangia Nest
De nya tallrikarna, skålarna och muggarna packas smidigt och kompakt ihop med Trangias klassiska kök. Ta chansen att vinna och testa serien!
Nej jag har inte fått något mail från dig men skulle gärna vilja ha. Vore kul att komma på ngn scoutträff för att se vad ni är för några.
 

Nyman

Avslutat
Då har det inte kommit fram

Jag försökte maila via utsidans mailfunktion, men det har väl inte gått fram. Vi har möten 19.00 varje vid tunbygård i västerås. Vi kan hämta dig på tågstationen i v-ås om du hör av dej. Min e-mail är mikael.nyman@home.se jag tror inte det skulle vara så gemytligt att skriva ut tel.nr här. Om du mailar så kan du få telnr & så kan vi komma överens om ett möte då du kan komma & hälsa på. Mer info om g-sjön kan jag också skicka när jag har fått reda på din e-mail.
Scouthälsningar Nyman
 

Aktuellt

Paddling i Muminfamiljens farvatten

Paddling i Muminfamiljens farvatten
Pellinge övärld och ön Klovharun inspirerade Tove Jansson. Förra sommaren paddlade Henrik Witt äntligen dit i kajak.

Mer natur på kortare tid – därför väljer allt fler speed hiking

Mer natur på kortare tid – därför väljer allt fler speed hiking

”Vandra med hund” – ny bok vägleder till lyckade turer med fyrfota sällskap

”Vandra med hund” – ny bok vägleder till lyckade turer med fyrfota sällskap
För Karin Strandberg och Karin Wallén är det självklart att hunden ska med på vandringen. Nu har de samlat sina kunskaper i en handbok!

Vandra med lättare steg – 5 nya plagg och prylar med låg vikt

Vandra med lättare steg – 5 nya plagg och prylar med låg vikt
Inför vår- och sommarsäsongen lanserar flera svenska varumärken nyheter med låg vikt. Utsidans redaktion listar fem favoriter!

Lästips

Upptäck

Alltid
gratis!
Bli medlem!

Var med i Sveriges största outdoor-community och få Månadens Utsidan.