• Obs! Tänk på att om du lägger ut din epostadress eller telefonnummer i forumet finns risken att de snappas up och används för spambrev och dylikt. För att slippa detta kan du istället be intresserade att kontakta dig via funktionen "Skicka epost till..." som finns i menyn man får få man klickar på ditt namn vid foruminlägget.

Replagskamrat till sprickklätterkurs

Sökes: Klättrare med ambitionen att bli bättre på att klättra sprickor och intresserad av att gå Klättertorpets endagskurs i Bohuslän i typ maj (vår/försommar)

Finnes: 41-årig klättare som mest klättrar låga 6:eek:r, inte beroende på låg ambition utan mer på tidsbrist. Tycker det är roligare med långturer än hårda sportpress. Har klättrat fyra år.

Tycker du det låter intressant och vill du också gärna bli bättre på att klättra sprickor, så behöver jag en replagskompis för en endagskurs, se länk nedan. Exakt dag bokar vi tillsammans, jag är hyfsat flexibel. Min ambition är att bli bättre på att möta och njuta fantastisk klättring och jag inser att just sprickor är jag alldeles för dålig på idag. Som Stockholmsklättrare är det ju inget man tvingas nöta särskilt ofta.

Klättertorpets sprickklätterkurs

Skicka gärna ett meddelande om du är intresserad.

/Steffen
 
Bump!

Nog finns det fler som borde bli bättre på sprickklättring här ;) Om inget annat kanske vårsolen kan locka fram kursintresset!
 

Få Utsidans nyhetsbrev

  • Redaktionens lästips
  • Populära trådar
  • Aktuella pristävlingar
  • Direkt i din inkorg

Lästips