Rågårdsdal, nån som är sugen?

Känner att det behövs aidas massor denna säsongen, vill till Rågårdsdal nästa helg, nån mer som är sugen?
 
Alltid! alltid, men den helgen är reserverad för bildtittning och nargilarökning hemma hoss bin Nilsson.
Själv sticker jag upp denna helgen istället. Det ryktas om att knuten har laddat upp med 11 pecker hooks!!!!
Ping away!
 

Lästips

Vinn skor och startplatser till Merrell Göteborg Trailrun för två!

Delta i Göteborgs stora trailfest den 6 september! Nu har du chansen att vinna både startplatser och nya MTL ADAPT från Merrell åt dig och en vän.

Stabil sikt för skarpa naturupplevelser – Nikons nya kikare lyfter blicken

STABILIZED S ger stadig bild i varje ögonblick. Skarp optik, låg vikt och lång batteritid gör dig redo att se mer.

Prisade prylar: här är vinnarna av Scandinavian Outdoor Award

Bland de vinnande produkterna finns bland annat en slittålig lättviktsryggsäck och en designklassiker i rostfritt stål.

Tänk säkert i Sarek – fjällräddarens bästa råd

Sareks vackra natur lockar många. Men här är civilisationen långt borta. Utsidan har frågat fjällräddaren Mikael Oja om råd för en säker Sarektur.
Hej Anders,

vill jättegärna åka, jag har tom köpt lite grejor som måste testas! Vet däremot inte riktigt om det finns tid... men jag vill.
Vi kan ju höras i veckan!

/tina
 
gærna...

Du vet jag vill Keso, men jag sitter i klistret under helgen i fråga. Kan vi ta en annan helg lite længre fram kanske?

pok från johan
 

Få Utsidans nyhetsbrev

  • Redaktionens lästips
  • Populära trådar
  • Aktuella pristävlingar
  • Direkt i din inkorg

Lästips