• Obs! Tänk på att om du lägger ut din epostadress eller telefonnummer i forumet finns risken att de snappas up och används för spambrev och dylikt. För att slippa detta kan du istället be intresserade att kontakta dig via funktionen "Skicka epost till..." som finns i menyn man får få man klickar på ditt namn vid foruminlägget.

paddelkompis i Göteborg

Finns det någon som är intresserad av lite sällskap på turen under våren och sommaren?
Är en frälst nybörjare som älskar att vara ute.
Jag är 24 år pluggar sociologi på universitetet.
Vill du ut och paddla i göteborg med omnejd, sänd mig ett mail.
 
visst!

Hej Joakim!

Jag fick ett par paddelhandskar i julklapp så det förpliktigar, sticker gärna ut en vinter/vårtur i Göteborg med omnejd. Hör av dig!
 

Lästips

Helgelandskusten – Tio äventyr längs Norges dolda pärla

Helgelandskusten räknas till världens främsta destinationer för havskajak. Här är tio höjdpunkter för dig som vill utforska den norska kustskatten.

Ryggsäcken för långa fjällturer – testa deuters toppmodell Aircontact Pro

Aircontact Pro är byggd för ambitiösa vandringar med tung packning och varierad terräng. Slitstark, bekväm och genomtänkt in i minsta detalj. ...

Paddla i sommar: Tips och inspiration från Utsidans medlemmar

Utsidans redaktion tipsar om fem bloggar och forumtrådar som får oss att längta efter att färdas fram på vattenytan.

De liftar och ploggar igenom Europa: ”Alla hjälpsamma får oss att orka”

Utsidan mötte upp Michaela och Jiří Dolan under deras Stockholmsbesök, och plockade skräp på ett lite annorlunda sätt – från kajak.
Javisst!

Jag är en "gubbjävel" på 44 bast men hänger gärna med om det passar någon gång. Jag har en Trapper Response och kommer väl att vilja ut på både dagsutflykter och någon övernattning. Vad sägs om Hisingen runt någon helg i vår?
 
Givet!!

Jag och en polare har startat upp säsongen nu med en paddeltur per helg.. Vi brukar sticka ut vid hammar hamnen i ute på Näset i Gbg.. Vill du hänga på så är det bara att höra av sig!!

Mvh/Ingemar
 

Få Utsidans nyhetsbrev

  • Redaktionens lästips
  • Populära trådar
  • Aktuella pristävlingar
  • Direkt i din inkorg

Lästips