• Obs! Tänk på att om du lägger ut din epostadress eller telefonnummer i forumet finns risken att de snappas up och används för spambrev och dylikt. För att slippa detta kan du istället be intresserade att kontakta dig via funktionen "Skicka epost till..." som finns i menyn man får få man klickar på ditt namn vid foruminlägget.

Klätterkompis i Stockholm

Hej

Jag har just flyttat till Stockholm från Göteborg för att jobba och är sugen på att repklättra, så jag letar efter någon/några med grönt eller rött kort. I övrigt är jag 25 år, har rött kort och vill antagligen klättra i Solna eftersom jag jobbar i Kista och bor i Vällingby. (Jag antar att Solna är närmast? Vet inte riktigt hur många klätterställen det finns.) Jag jobbar dagtid så är nog lättast för mig att klättra efter 17 på vardagar.

Skirv ett PM eller svara på inlägget!

MVH
Eric
 
telefonplan

Hej!


Om du mot förmodan skulle vilja köra telefonplan ist så vill ja gärna kära med dig. Är 25år å klättra ungefär kring 6b.

Mvh
Andreas
 

Lästips

Vinn skor och startplatser till Merrell Göteborg Trailrun för två!

Delta i Göteborgs stora trailfest den 6 september! Nu har du chansen att vinna både startplatser och nya MTL ADAPT från Merrell åt dig och en vän.

Stabil sikt för skarpa naturupplevelser – Nikons nya kikare lyfter blicken

STABILIZED S ger stadig bild i varje ögonblick. Skarp optik, låg vikt och lång batteritid gör dig redo att se mer.

Prisade prylar: här är vinnarna av Scandinavian Outdoor Award

Bland de vinnande produkterna finns bland annat en slittålig lättviktsryggsäck och en designklassiker i rostfritt stål.

Tänk säkert i Sarek – fjällräddarens bästa råd

Sareks vackra natur lockar många. Men här är civilisationen långt borta. Utsidan har frågat fjällräddaren Mikael Oja om råd för en säker Sarektur.
Jag kör gärna ett pass. Nås på 0736295334. Har klättrat ett tag både inne och ute och tycker alltid det är trevligt med mer människor att klättra med. Skicka ett mess så kan vi se om vi kan hitta en tid som funkar nån gång snart.
 
Solna

Hej,
Jag klättrar gärna i Solna kvällstid. Jag har grönt kort, är 33 år och klättrar runt 6b & vill gärna hitta några att klättra med jag oxå.
Mvh,
Gabriella
 

Få Utsidans nyhetsbrev

  • Redaktionens lästips
  • Populära trådar
  • Aktuella pristävlingar
  • Direkt i din inkorg

Lästips