Höst rea?

Är på jakt efter lätt/UL teleskop haspel utrustning att bära med på fjället, Har någon tips på bra höst priser, Helst på nätet eller i Karlsta/ Kristinehamns trakten,
Mvh. Gunnar
 
Casaja kanske...

http://www.casaja.com/Index.htm

De har ett teleset med rulle för 249 kr, kvaliten på det vet jag inget om, däremot köpte ett ul teleskopspö och ett kraftigare (20-50 gr) vanligt haspelspö därifrån i våras, billigt och snabb leverans. Båda spöna är jag fullt nöjd med.
 

Lästips

Europas okända pärlor – 10 vandringar bortom turiststråken

Sugen på att packa väskan och vandra utanför Sverige? Då är den här listan för dig!

Stabil sikt för skarpa naturupplevelser – Nikons nya kikare lyfter blicken

STABILIZED S ger stadig bild i varje ögonblick. Skarp optik, låg vikt och lång batteritid gör dig redo att se mer.

Prisade prylar: här är vinnarna av Scandinavian Outdoor Award

Bland de vinnande produkterna finns bland annat en slittålig lättviktsryggsäck och en designklassiker i rostfritt stål.

Vinn skor och startplatser till Merrell Göteborg Trailrun för två!

Delta i Göteborgs stora trailfest den 6 september! Nu har du chansen att vinna både startplatser och nya MTL ADAPT från Merrell åt dig och en vän.

Få Utsidans nyhetsbrev

  • Redaktionens lästips
  • Populära trådar
  • Aktuella pristävlingar
  • Direkt i din inkorg

Lästips