Grundvallning från fabrik?

Vad dum man känner sig nu, svara på en 10 år gammal fråga...

Haha, du är ju inte den första.
Jag vet inte vad det är med utsidan, men det händer rätt ofta här att nån gräver upp en gammal tråd.
Jag har sällan sett det ske på andra forum jag läser, då brukar det mer vara av nostalgiska skäl och med flit.

Kanske är det den rikliga uppdelningen som gör att många underkategorier får ganska lite trafik som gör att man faktiskt hittar de gamla trådarna?
 
Tror fenomenet beror på att den som återuppväcker tråden använt sökfunktionen och helt enkelt då väcker upp en insomnad frågeställning.

Intressant att det ofta är en lika aktuell fråga efter 10-15 år.

Thure
 

Aktuellt

Härlig låglandsvandring: 10 nya svenska leder att utforska

Varje år tillkommer vandringsleder runt om i landet – med nya vyer och äventyr. Här är tio favoriter utanför fjällvärlden!

Ryggsäcken för långa fjällturer – testa deuters toppmodell Aircontact Pro

Aircontact Pro är byggd för ambitiösa vandringar med tung packning och varierad terräng. Slitstark, bekväm och genomtänkt in i minsta detalj. ...

Månadens fråga: Värmebölja under vandringen - hur gör du?

Hur tänker du om höga temperaturer väntar under din planerade långtur: genomför vandringen, planerar om – eller ställer in?

Helgelandskusten – Tio äventyr längs Norges dolda pärla

Helgelandskusten räknas till världens främsta destinationer för havskajak. Här är tio höjdpunkter för dig som vill utforska den norska kustskatten.
Hahaha.. en tråd jag glömt att jag startat! ;-D

Gamla forumtrådar må vara aktuella ännu rent allmänt.

Men för mig är frågan mindre aktuell, dels på pågrund av att skidtillfällena efter ett tag tenderade stå i proportion till knäoperationerna och dels pågrund av att min 10 år äldre skalle mer och mer tenderar att föredra klättring istället... ;-D;-D
 

Få Utsidans nyhetsbrev

  • Redaktionens lästips
  • Populära trådar
  • Aktuella pristävlingar
  • Direkt i din inkorg

Lästips