• Obs! Tänk på att om du lägger ut din epostadress eller telefonnummer i forumet finns risken att de snappas up och används för spambrev och dylikt. För att slippa detta kan du istället be intresserade att kontakta dig via funktionen "Skicka epost till..." som finns i menyn man får få man klickar på ditt namn vid foruminlägget.

Friluftsvänner i Skåne!

Jag bor i Skåne och hade så gärna velat träffa lite andra friluftsintresserade människor här, ibland känns det som att man är den enda?? :)
Men så är det säkert inte! Så låt mig veta att ni finns där och skriv något kul så att vi kan lära känna varandra!
Jag vet att det är ganska platt här så det är lite svårt att hålla igång alla aktiviteter, men det kan ju ändå vara roligt att träffa nya vänner som delar ens intressen :)
Jag sysslar med lite allt möjligt, beroende på var jag befinner mig. Vandring, via ferrata, klättring, skydiving, skidåkning, tältning, backpacking, paddling... Ja, det är några av de saker som jag gillar, och mycket mer!

Ha det bra sålänge!
 

Lästips

Europas okända pärlor – 10 vandringar bortom turiststråken

Sugen på att packa väskan och vandra utanför Sverige? Då är den här listan för dig!

Stabil sikt för skarpa naturupplevelser – Nikons nya kikare lyfter blicken

STABILIZED S ger stadig bild i varje ögonblick. Skarp optik, låg vikt och lång batteritid gör dig redo att se mer.

Vinn skor och startplatser till Merrell Göteborg Trailrun för två!

Delta i Göteborgs stora trailfest den 6 september! Nu har du chansen att vinna både startplatser och nya MTL ADAPT från Merrell åt dig och en vän.

Prisade prylar: här är vinnarna av Scandinavian Outdoor Award

Bland de vinnande produkterna finns bland annat en slittålig lättviktsryggsäck och en designklassiker i rostfritt stål.
Hur hinner du med alla dem där aktiviteterna ? ( Avis )

Klättrar en hel del, gillar även vandring och andra fartfyllda outdoor aktiviteter =)

Såg på din press att du rest runt i Europa, fan vad nice..
Är det via jobb eller är det för att hitta på massa härliga saker ? Har påbörjat att "avveckla" mitt liv här hemma med jobb, lägenhet etc för att bege mig ut i friheten någon gång nästa år..

bor i Landskrona förövrigt..
 

Få Utsidans nyhetsbrev

  • Redaktionens lästips
  • Populära trådar
  • Aktuella pristävlingar
  • Direkt i din inkorg

Lästips