• Obs! Tänk på att om du lägger ut din epostadress eller telefonnummer i forumet finns risken att de snappas up och används för spambrev och dylikt. För att slippa detta kan du istället be intresserade att kontakta dig via funktionen "Skicka epost till..." som finns i menyn man får få man klickar på ditt namn vid foruminlägget.

Frankrike i Sommar!

Vi är två killar, 25 år, som åker på en liten klätterturné i sommar. Då vi har fått avhopp från våra två medresenärer så undrar vi om det finns någon där ute som är intresserad av att fylla upp bilen.

Resan går från Stockholm runt den 15:e juli och vi måste vara tillbaka senast den 5:e augusti. Alltså totalt ca 3 veckor.

Vi har ännu ingen planerad färdväg men idéer om vilka ställen vi skulle vilja besöka (om det hinns med!).
Alla förslag är välkomna!

Hör av er till oss!

John & Erik

Ställen som planeras besökas:
Kullaberg
Frankenjura
Chamonix
Ailefroide
Buoux
Verdon
Calangue
Aix en Provance
Chateauvert
 

Få Utsidans nyhetsbrev

  • Redaktionens lästips
  • Populära trådar
  • Aktuella pristävlingar
  • Direkt i din inkorg

Lästips