Forspaddlingsgrundkurs maj eller juni. Haka på!

Hej!
Tänkte gå Kajaktivs 2 dagars forspaddlingsgrundkurs i Dala Floda någon gång under maj eller juni... Verkar enklast att ta sig dit med bil men det känns lite onödigt att åka ensam i bilen dit o tillbaka.. (tänker på miljön.. och d e ju dessutom trevligare med lite sällskap på resan!)

Någon från Stockholmstrakten som vill hoppa med i bilen? Den utgår från Sollentuna!

/ Lisa
 

Lästips

Vinn skor och startplatser till Merrell Göteborg Trailrun för två!

Delta i Göteborgs stora trailfest den 6 september! Nu har du chansen att vinna både startplatser och nya MTL ADAPT från Merrell åt dig och en vän.

Stabil sikt för skarpa naturupplevelser – Nikons nya kikare lyfter blicken

STABILIZED S ger stadig bild i varje ögonblick. Skarp optik, låg vikt och lång batteritid gör dig redo att se mer.

Prisade prylar: här är vinnarna av Scandinavian Outdoor Award

Bland de vinnande produkterna finns bland annat en slittålig lättviktsryggsäck och en designklassiker i rostfritt stål.

Tänk säkert i Sarek – fjällräddarens bästa råd

Sareks vackra natur lockar många. Men här är civilisationen långt borta. Utsidan har frågat fjällräddaren Mikael Oja om råd för en säker Sarektur.

Få Utsidans nyhetsbrev

  • Redaktionens lästips
  • Populära trådar
  • Aktuella pristävlingar
  • Direkt i din inkorg

Lästips