• Obs! Tänk på att om du lägger ut din epostadress eller telefonnummer i forumet finns risken att de snappas up och används för spambrev och dylikt. För att slippa detta kan du istället be intresserade att kontakta dig via funktionen "Skicka epost till..." som finns i menyn man får få man klickar på ditt namn vid foruminlägget.

Vandra i Sarek med start nu på torsdag?

Hejsan
Jag heter Tomas och är på jakt efter en vandringskamrat. Ska upp till Sarek nu på Torsdag och tänkte ta mig en ca 20+ mil med start i Kvikkjokk. Vill gärna till SAREK men ogärna vara själv. Det är säkrare att vara 2 och trevligare.

Jag var i Sarek första gången i fjol och vill nu ut i lite längre tid. Vill ju gärna ha någon med och kan ju vara öppen för andra rutter.

Är nu i övik hos mina föräldrar, men bor i Danmark med min son på 5. Han är nu hos mamma och jag har en ca 3 veckor varav 2 väldigt gärna får vara i Sarek.

Det är ju med kort varsel detta, men kanske finns det någon annan i samma situation
 
Från karta till horisont – behåll fokus med rätt sorts kontaktlinser
Synen förändras gradvis – men skärpan går att få tillbaka. Progressiva kontaktlinser är utvecklade för att låta blicken hänga med utan avbrott.

Lästips

Alltid
gratis!
Bli medlem!

Var med i Sveriges största outdoor-community och få Månadens Utsidan.