• Obs! Tänk på att om du lägger ut din epostadress eller telefonnummer i forumet finns risken att de snappas up och används för spambrev och dylikt. För att slippa detta kan du istället be intresserade att kontakta dig via funktionen "Skicka epost till..." som finns i menyn man får få man klickar på ditt namn vid foruminlägget.

Söker kompisar för äventyr i Uppsala trakten.

Nin äventyrskompis har flyttat tillbaka till Lappland och nu behöver jag likasinnade kompisar för paddling och vandring i dessa trakter. Jag är en 30-årig norrländska. Det skulle vara roligt om du var i ungefär samma ålder.
 
Hej!

I samma ålder! Ok, jag fyllde precis 40, men är ung i sinnet, och än har inte ålderskrämporna visat sig.
Vad gillar du får typ av aktiviteter?
Själv håller jag på med padling och vandring, men är även intresserad av andra typer av friluftsaktiviteter.

Förresten, utan att verka provocerande, vad kan man göra i Uppsalatrakten? Har bott i stan i 13 år!


Ha det prima!
CJ
 

Lästips

Europas okända pärlor – 10 vandringar bortom turiststråken

Sugen på att packa väskan och vandra utanför Sverige? Då är den här listan för dig!

Stabil sikt för skarpa naturupplevelser – Nikons nya kikare lyfter blicken

STABILIZED S ger stadig bild i varje ögonblick. Skarp optik, låg vikt och lång batteritid gör dig redo att se mer.

Prisade prylar: här är vinnarna av Scandinavian Outdoor Award

Bland de vinnande produkterna finns bland annat en slittålig lättviktsryggsäck och en designklassiker i rostfritt stål.

Vinn skor och startplatser till Merrell Göteborg Trailrun för två!

Delta i Göteborgs stora trailfest den 6 september! Nu har du chansen att vinna både startplatser och nya MTL ADAPT från Merrell åt dig och en vän.

Få Utsidans nyhetsbrev

  • Redaktionens lästips
  • Populära trådar
  • Aktuella pristävlingar
  • Direkt i din inkorg

Lästips