Mont-Blanc sommar 2000

  • Trådstartare m74es45s@students.su.se (Eugene Stolin)
  • Start datum

m74es45s@students.su.se (Eugene Stolin)

Gäst
Jag och min sambo tänker åka till Chamonix och bestiga Mont-Blanc. Vi är helt oerfarna och tänker hyra guide för ca 5000 FF/pers. Det är fem dagars course. Man får tyvärr inte mycket information från Chamonix. Är det nån som vet om man måste boka allt i förväg eller går det att skaffa allt på plats? Vi uppskatar alla råd och tips!!! Det kanse finns ett par som åker dit för fösta gången, som vi? Vi kanske kan åka tillsammans? Ta bil t.ex., vad vet jag? Tack på förhand!!! Ni kan maila mig på
m74es45s@students.su.se


P.S. Jag tänkte att det skulle vara en fråga, därför postar lag om meddelandet.
 

Pese

Gäst
Untitled

det brukar inte vara några problem att fixa allt därnere....snarare en fördel.
 

Lästips

Paddla i sommar: Tips och inspiration från Utsidans medlemmar

Utsidans redaktion tipsar om fem bloggar och forumtrådar som får oss att längta efter att färdas fram på vattenytan.

Stabil sikt för skarpa naturupplevelser – Nikons nya kikare lyfter blicken

STABILIZED S ger stadig bild i varje ögonblick. Skarp optik, låg vikt och lång batteritid gör dig redo att se mer.

De liftar och ploggar igenom Europa: ”Alla hjälpsamma får oss att orka”

Utsidan mötte upp Michaela och Jiří Dolan under deras Stockholmsbesök, och plockade skräp på ett lite annorlunda sätt – från kajak.

Vinn skor och startplatser till Merrell Göteborg Trailrun för två!

Delta i Göteborgs stora trailfest den 6 september! Nu har du chansen att vinna både startplatser och nya MTL ADAPT från Merrell åt dig och en vän.

Liknande trådar

Svar
0
Visningar
379 K
m74es45s@students.su.se (Eugene Stolin)

Få Utsidans nyhetsbrev

  • Redaktionens lästips
  • Populära trådar
  • Aktuella pristävlingar
  • Direkt i din inkorg

Lästips