• Obs! Tänk på att om du lägger ut din epostadress eller telefonnummer i forumet finns risken att de snappas up och används för spambrev och dylikt. För att slippa detta kan du istället be intresserade att kontakta dig via funktionen "Skicka epost till..." som finns i menyn man får få man klickar på ditt namn vid foruminlägget.

Jotunheimen - augusti

Jag och en polare ska åka till Jotunheimen för tredje gången, troligen under augusti men är rädd att han bangar pga ny unge på G. Finns det några som ska upp och vill ha sällskap eller finns det någon som kanske inte har någon att åka med?

// Jocke
 
Tjena Jocke.
Jag är nog intresserad, det beror lite på hur landet ligger för mina ordinarie vandringskamrater. Jag har iofs planerat två turer till sommaren, varav den ena antagligen kommer gå till Jotunheimen. När hade du tänkt, och hur länge planerar du att vara ute?

//Jocke
 

Lästips

Europas okända pärlor – 10 vandringar bortom turiststråken

Sugen på att packa väskan och vandra utanför Sverige? Då är den här listan för dig!

Stabil sikt för skarpa naturupplevelser – Nikons nya kikare lyfter blicken

STABILIZED S ger stadig bild i varje ögonblick. Skarp optik, låg vikt och lång batteritid gör dig redo att se mer.

Vinn skor och startplatser till Merrell Göteborg Trailrun för två!

Delta i Göteborgs stora trailfest den 6 september! Nu har du chansen att vinna både startplatser och nya MTL ADAPT från Merrell åt dig och en vän.

Prisade prylar: här är vinnarna av Scandinavian Outdoor Award

Bland de vinnande produkterna finns bland annat en slittålig lättviktsryggsäck och en designklassiker i rostfritt stål.

Få Utsidans nyhetsbrev

  • Redaktionens lästips
  • Populära trådar
  • Aktuella pristävlingar
  • Direkt i din inkorg

Lästips