Fiske i Trysilelva

Hej
Någon som har fisketips för Trysilelva? Platser,flugor etc

På fredag åker jag till norska Skurdalen för en veckas flugfiske efter öring och röding. Har inget internet så jag kan inte rapportera här men kommer att försöka uppdatera min fotoblogg.Länk till denna hittar ni bland all annan fiskeläsning på min hemsida www.landintyringe.se
 
När vi var där för nåt år sedan så fick vi höra av en inföding att "Nappar det ingen annan stans så nappar det alltid i Plassen"
(Vi fick inte ett sk*t där men det är det bästa tips jag har...)

/M
 

Lästips

Europas okända pärlor – 10 vandringar bortom turiststråken

Sugen på att packa väskan och vandra utanför Sverige? Då är den här listan för dig!

Stabil sikt för skarpa naturupplevelser – Nikons nya kikare lyfter blicken

STABILIZED S ger stadig bild i varje ögonblick. Skarp optik, låg vikt och lång batteritid gör dig redo att se mer.

Vinn skor och startplatser till Merrell Göteborg Trailrun för två!

Delta i Göteborgs stora trailfest den 6 september! Nu har du chansen att vinna både startplatser och nya MTL ADAPT från Merrell åt dig och en vän.

Prisade prylar: här är vinnarna av Scandinavian Outdoor Award

Bland de vinnande produkterna finns bland annat en slittålig lättviktsryggsäck och en designklassiker i rostfritt stål.

Få Utsidans nyhetsbrev

  • Redaktionens lästips
  • Populära trådar
  • Aktuella pristävlingar
  • Direkt i din inkorg

Lästips