Köp & sälj

Säljes: Klättermusen Njorun 2.0 Hoodie – Teknisk fleecetröja för vandring och klättring


Underbar teknisk fleecetröja för vandring eller klättring från Klättermusen!
Denna tröja är i utmärkt skick eftersom den är helt ny och aldrig buren – den har fortfarande etiketten kvar.

Klättermusen Njorun 2.0 Hooded Midlayer är ett lätt och snabbtorkande mellanskikt, designat för krävande användning i bergen. Dess mjuka, töjbara och andningsbara tyg ger utmärkt rörelsefrihet och optimal fukthantering. Perfekt för klättring, vandring eller som lager under en skaljacka.

Egenskaper:
• Lätt, töjbart och snabbtorkande tyg på 200 g/m²
• 51 % återvunnen polyester, 49 % polyester
• Justerbar huva, kompatibel med hjälm
• Snett dragkedja för att undvika gnidning mot hakan
• Högt placerade fickor, kompatibla med sele
• Justerbar nederkant
• Förlängd rygg för bättre täckning
• Reflektorer fram och bak för ökad synlighet
• Ögla vid kragen för upphängning

Nypris: 1 800 SEK
Färg: Grå
Storlek: Dam XXS, kan passa en liten herr XXS beroende på kroppsbyggnad.

Om ni vill ha fler bilder på plagget, bilder när det bärs eller bilder på mått, tveka inte att kontakta mig!
Kolla gärna in min garderob: jag säljer många andra plagg, inklusive fler artiklar från Klättermusen och produkter från RevolutionRace. Om ni köper flera plagg kan jag ge er ett bra paketpris!

Jag är fransk och måste erkänna att jag inte alls behärskar den här webbplatsen, eller de flesta svenska outdoor-plattformar för den delen. Tveka därför inte att kontakta mig så att vi kan slutföra försäljningen tillsammans! Jag har redan sålt artiklar till svenskar på en annan plattform tidigare och allt gick jättebra!

Annonsör


Medlem sedan: 2026-02-21
Bor i: 41400, Frankrike
Aktiva annonser: 19 st (se alla)
För att kontakta annonsören måste du vara inloggad Utsidan-medlem. Registrera dig här.

Få Utsidans nyhetsbrev

  • Redaktionens lästips
  • Populära trådar
  • Aktuella pristävlingar
  • Direkt i din inkorg

Lästips