Stefan Jonsson!

...läste allt elände med spräckta ribbor, och vill bara säga att: ge inte upp!
Klart inspirerande att läsa, och även om irritationen kan komma flera gånger så har du faktiskt kommit en bra bit på väg!
Har själv tillfälligt lämnat mitt SOF-bygge åt sidan pga sprickor och börjat fundera på nästa träkajak istället, men någon gång ska dukkajaken bli färdig och under tiden är det kul att läsa om ditt bygge!
Vänliga hälsningar
Bertil
 
Tackar!

Nejdå, än har jag inte gett upp! Jag har fått en del svar på mina förfrågningar som jag håller på att undersöka vidare. Så visst ska det gå att lösa.

Jag tackar för uppmuntran och passar på att önska lycka till med dina egna projekt samt ett gott nytt år!


Mvh
/SJ
 

Lästips

Europas okända pärlor – 10 vandringar bortom turiststråken

Sugen på att packa väskan och vandra utanför Sverige? Då är den här listan för dig!

Stabil sikt för skarpa naturupplevelser – Nikons nya kikare lyfter blicken

STABILIZED S ger stadig bild i varje ögonblick. Skarp optik, låg vikt och lång batteritid gör dig redo att se mer.

Prisade prylar: här är vinnarna av Scandinavian Outdoor Award

Bland de vinnande produkterna finns bland annat en slittålig lättviktsryggsäck och en designklassiker i rostfritt stål.

Vinn skor och startplatser till Merrell Göteborg Trail Run för två!

Delta i Göteborgs stora trailfest den 6 september! Nu har du chansen att vinna både startplatser och nya MTL ADAPT från Merrell åt dig och en vän.

Få Utsidans nyhetsbrev

  • Redaktionens lästips
  • Populära trådar
  • Aktuella pristävlingar
  • Direkt i din inkorg

Lästips